KINO W BIBLIOTECE – „MARIA SKŁODOWSKA-CURIE”

14 grudnia spotkaliśmy się ostatni raz w tym roku w ramach cyklu Kino w Bibliotece. Tym razem czytelnicy mieli możliwość obejrzeć interesujący film polsko-francusko-belgijsko-niemiecki “Maria Skłodowska-Curie” ze świetną rolą Karoliny Gruszki i Piotra Głowackiego. Seans przyniósł sporo powodów do rozmów o sytuacji kobiet na początku XX wieku, nie tylko w samej nauce, uświadomił jak dużo zmieniło się od tego czasu na lepsze, ale i że nadal sporo jest jeszcze do poprawienia w tym temacie. Przede wszystkim była to jednak historia o miłości. O uczuciu wielkiej badaczki do pierwszego męża, jego utracie w wypadku i o nowej miłości. Nauka jest w tym filmie na drugim planie, ustępując miejsca ważnym relacjom ludzkim. Na kolejne ciekawe seanse zapraszamy już w styczniu.