/templates/system/css/system.css" type="text/css" />

Zajęcia prowadzone w bibliotekach

PROGRAM DLA BIBLIOTEK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Statystyka

Odsłon : 594758
Tak to się zaczęło... PDF Drukuj Email
czwartek, 06 stycznia 2011 18:51

Niespiesznie i sentymentalnie, z wielkiej pasji i chęci stworzenia czegoś alternatywnego dla samotnych wieczorów z książką. Z chęci podzielenia się refleksjami i tym, co odnalazło się tylko dla siebie.

Mieliśmy skupiać fascynatów wszelkich dziedzin, którzy chcieliby wyjść z cienia, z domowego zacisza i podzielić się swoimi zdolnościami. Jednakże okazało się, iż biblioteka jest przede wszystkim szczególnym miejscem dla ludzi kochających książki. Co więcej, książki bardzo różne - od literatury dla dzieci po książkę trudną i ambitną, wymagającą szerokiej wiedzy ogólnej i umiejętności poruszania się w historii, sztuce czy polityce.

Poznałyśmy się latem. Kilka zdyszanych kobiet z ulubioną książką pod pachą trochę niepewne i onieśmielone usiadłyśmy przy stolikach i pachnącej herbacie w bibliotece...  Wyjęłyśmy swoje książki, karteczki i już było wiadomo, co lubimy, co kochamy i co nas inspiruje. To pierwsze spotkanie zaowocowało serdeczną przyjaźnią i wieczorami czwartkowymi na stałe wpisanymi do domowych skoroszytów.

W ten oto sposób po jakimś czasie przekształciłyśmy się w dyskusyjny klub książki, choć nasze często niesłychanie emocjonujące dyskusje wybiegają z kart książki, by zamienić się w twórcze spotkanie ludzi o różnych temperamentach i sposobach widzenia świata.

Jesteśmy klubem otwartym i przyjaznym. Z radością witamy nowych miłośników naszych wieczorów z książką. A kiedy ktoś przyjdzie- zostaje na stałe.

 

Co za nami...

Za nami trzy wspaniałe spotkania z pisarzami. To coś zupełnie nowego  w naszym klubie, ponieważ do dyskusji o książce zaprosiłyśmy autorów jako szczególnych gości, nietuzinkowych twórców i znawców pisarskiego warsztatu. Miałyśmy okazję przekonać się, że pisarze są niezwykle otwarci w kontakcie z czytelnikami i potrafią opowiadać o swoich książkach w nader osobliwy sposób.

Gościłyśmy znakomitą Barbarę Kosmowską, pisarkę o niezwykłym darze opowiadania, życzliwą słuchaczom, emanującą radością życia i dystansem do rzeczywistości, traktującą swój powieściowy świat z przymrużeniem oka.

Pomyślałyśmy również o naszych dzieciach, małych czytelnikach i w ramach mikołajkowego prezentu odbyło się niezapomniane spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Pomysłowości i czarowi autora nie mogli oprzeć się nawet dorośli czytelnicy. Uśmiech dzieci, ich radosny nastrój i wspomnienia to najlepszy dowód na to, iż bezpośrednie obcowanie z twórcą, doświadczenie słuchania i możliwość zadania tego jednego pytania jest istotną i wspaniałą inicjatywą. W czasie spotkania na kiermaszu książki można było kupić opowiadania i powieści autora oraz ustawić się z nimi po autograf w naprawdę długiej kolejce.

15 grudnia spotkałyśmy się z Hanną Kowalewską, autorką klimatycznej, poetyckiej trylogii o Zawrociu. Mamy nadzieję, że kiermasz książki towarzyszący temu spotkaniu ucieszył czytelników  i był okazją do szerszego poznania twórczości tej ciekawej   i tajemniczej pisarki.

 

A co przed nami?

Przed nami wielkie plany i ogromne wyzwania. Wkrótce kolejne dwa spotkania z pisarzami.

Niezależnie od tych wydarzeń klub dyskusyjny spotyka się regularnie w czwartkowe wieczory raz w miesiącu. Zapraszamy do zakosztowania niezwykłej atmosfery naszych rozmów o książkach i nie tylko... Nie tylko, ponieważ klubowiczki dyskutują nie tylko o literaturze.

 
Copyright © 2019 Witryna Internetowa Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Design by Next Level Design Lizenztyp CC