Tychnowy

GMINNY OŚRODEK KULTURY I BIBLIOTEKA W KWIDZYNIE

FILIA BIBLIOTEKI W TYCHNOWACH

ul. Kwidzyńska 19

82-500 Tychnowy

tel. (055) 275-12-89

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIBLIOTEKA ZAPRASZA CZYTELNIKÓW W DNIACH:

 PONIEDZIAŁEK 10oo - 16oo
  WTOREK
10oo - 17oo
  ŚRODA
11oo - 16oo
  CZWARTEK 11oo - 18oo
  PIĄTEK 10oo - 17oo 
  SOBOTA  nieczynne

O  BIBLIOTECE  :

Biblioteka w Tychnowach ma przedwojenne tradycje, działała bowiem już w latach 1920-1939,  prowadzona była wówczas przez  Martę Omieczyńską. Po wojnie rozpoczęła działalność w styczniu 1949 roku, najpierw jako punkt wypożyczania książek, który zorganizowała Janina Płatkiewicz. Księgozbiór był niewielki, liczył 685 woluminów.

Obecnie lokal biblioteki mieści się w budynku Szkoły Podstawowej  w Tychnowach. Posiada bogaty księgozbiór liczący ponad 13 tys. woluminów, oferuje do wypożyczenia 15 tytułów czasopism bieżących, udostępnia na miejscu dobrze wyposażony księgozbiór podręczny. Współpracuje  z Kołem Gospodyń Wiejskich i Szkołą Podstawową w Tychnowach. Prowadzi systematycznie zajęcia dla dzieci, organizuje imprezy kulturalne, konkursy, zabawy. Od czerwca 2006 roku posiada dostęp do Internetu na 3 stanowiskach komputerowych dla czytelników.

Tytuły czasopism: Newsweek, Focus, Victor Gimnazjalista, Victor Junior, Cogito, Komputer Świat, My i Przyroda, Dziewczyna, Świerszczyk, Claudia, Viva, Pani domu, Poradnik domowy, Dama w swetrze, Mój Piękny Ogród