Spotkania autorskie

MAGDALENA WITKIEWICZ W MAREZIE

7 kwietnia 2017 roku gościem naszej biblioteki była, jedna z najpoczytniejszych współczesnych pisarek polskich, Magdalena Witkiewicz. Do najlepszych jej powieści, i najczęściej polecanych przez nasze czytelniczki, należą:

Czytaj więcej...

Sławomir Koper gościem Dyskusyjnego Klubu Książki

Przy Bibliotece w Marezie od 7 lat działa Dyskusyjny Klub Książki, którego członkowie spotykają się raz w miesiącu na rozmowach o książkach. Moderatorem klubu jest Małgorzata Lasota, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn. Co pewien czas spotkania te mają niecodzienny charakter, a to za sprawą wizyty gościa specjalnego - popularnego pisarza. Tym razem bibliotekę odwiedził ....

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką Katarzyną Enerlich

12 listopada 2014r. gościliśmy w bibliotece w Marezie bardzo popularną pisarkę Katarzynę Enerlich, autorkę m.in. bestsellerowej serii „Prowincja pełna marzeń”. To był bardzo miły wieczór, a przeznaczony na spotkanie czas upłynął zbyt szybko, pozostawiając uczucie niedosytu. Pisarka okazała się osobą niezwykle łatwo zjednującą sobie serca słuchaczy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z poezją Zazy Wilczewskiej

24 października 2014r. do biblioteki w Marezie zawitała poezja. Zachwycająca, mądra, poruszająca, nacechowana erudycją, wrażliwością na piękno muzyki i sztuki, a przede wszystkim wielką pokorą wobec tego, co Nieznane, a co stanowi przecież sedno ludzkich pragnień i poszukiwań. Tę wielką duchową ucztę sprawiła słuchaczom gdańska poetka Zaza Wilczewska,

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

4 listopada 2013r. w życiu naszej biblioteki miało miejsce ważne wydarzenie, odwiedziła nas bowiem Małgorzata Gutowska-Adamczyk – znana i ceniona pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Wielką popularność i serca czytelników zdobyła jako autorka sagi „Cukiernia pod Amorem”. To głównie tym powieściom poświęcone było spotkanie w bibliotece.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką Marią Ulatowską

W czwartek 9 maja 2013r. Dyskusyjny Klub Książki w Marezie gościł pisarkę Marię Ulatowską – autorkę przebojowego „Sosnowego dziedzictwa”. Spotkanie trwało niemal dwie godziny i mogłoby trwać o wiele dłużej, tyle było pytań, spostrzeżeń, tematów do omówienia. Pani Maria opowiedziała nam najpierw o swojej drodze do pisarstwa, które rozpoczęła  wraz z przejściem na emeryturę, pokrótce omówiła fabułę wszystkich powieści ...

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką Hanną Cygler

Spotkanie z pisarką miało miejsce 24 kwietnia 2012 roku. Hanna Cygler  znana jest czytelnikom biblioteki w Marezie dzięki dwutomowemu cyklowi: „Pokonani” i „Czas zamknięty” oraz za sprawą najnowszej powieści „Bratnie dusze”. Hanna Cygler opowiadała słuchaczom o początkach swojej pracy z tekstem (z zawodu jest tłumaczem) oraz  o perypetiach wydawniczych i innych trudnościach, które napotkała podczas próby wydania swoich pierwszych powieści.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

S500001714 stycznia 2011r. w Bibliotece Publicznej Gminy Kwidzyn w Marezie miało miejsce kolejne wydarzenie z cyklu spotkań z pisarzami. Dotychczasowe spotkania, niezwykle udane i cieszące się dużym zainteresowaniem czytelników sprawiły, iż tym razem słuchacze również dopisali. Zarówno młodsi jak i trochę starsi wielbiciele czytania przybyli z nadzieją na wysłuchanie kolejnej, ciekawej opowieści. A opowieść tę snuła dla nas znakomita pisarka dla dzieci Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Pisarka jest autorką zabawnej i pełnej przygód trylogii o ryjówce Florce, historii “Maleńkie królestwo królewny Aurelki” i wielu innych wspaniałych opowiadań, które można by nazwać bajkami terapeutycznymi. Co ciekawe, pisze również scenariusze do słuchowisk i dobranocek dla dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką Hanną Kowalewską

Spotkanie z pisarką miało miejsce 15 grudnia 2010r. Goszcząca w bibliotece w Marezie Hanna Kowalewska zasłynęła cyklem powieściowym o Zawrociu. Pierwszy tom: „Tego lata w Zawrociu” ukazał się w 1997r. Od tamtej pory powstały trzy kolejne części, a piąta, kończąca cykl, jest aktualnie w trakcie powstawania. ”Nie mogę się uwolnić od moich bohaterów. Zaplątuję się w ich historie” – wyznała pisarka, usprawiedliwiając  tym samym zamiar definitywnego zakończenia opowieści  o życiu Matyldy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

W dniu 22 listopada 2010r.  gościem Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn i Dyskusyjnego Klubu Książki w Marezie był Paweł Beręsewicz – autor  opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, a także tłumacz i leksykograf. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim i przez dłuższy czas uczył języka angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana. Od 2004 roku współpracuje z krakowskim wydawnictwem Skrzat. Nakładem tego wydawnictwa ukazały się między innymi: „Lalki Dorotki”  i „Wieści domowe”, wierszowana bajka „Akcja ratunkowa”, zbiory opowiadań  „Co tam u Ciumków?” i „Pan Mamutko i zwierzęta” oraz powieść „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”   to kontynuacja przygód rodziny znanej  „Co tam u Ciumków?”- książki, która została uhonorowana nagrodą "Guliwer w krainie Olbrzymów" za rok 2005 przyznawaną

Czytaj więcej...