KORZENIEWO - SPACER WOLNOŚCI

Biblioteka w Korzeniewie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała Spacer Wolności. Wspólnie z mieszkańcami wybraliśmy się nad Wisłę oraz na ulice Korzeniewa, zabierając ze sobą uszyte flagi oraz kotyliony. Dzieci rozdawały mieszańcom wykonane przez siebie flagi oraz papierowe kotyliony z orzełkiem. Odzew spotkanych przechodniów był bardzo pozytywny, a dzieci z radością rozdawały wykonane prace. Spacer okazał się pełen niespodzianek. Jedną z nich były lizaki otrzymane od pana Lewkowicza. Drugą - spotkanie dwóch pasjonatów historii i starej fotografii. Pasje te łączą, wyruszając w Polskę i  fotografując piękne miejsca znajdujące się na dawnej granicy polsko-pruskiej. Trzeba koniecznie dodać, że zdjęcia te wykonują starym aparatem wielkoformatowym. Dzieci i panie obecne na Spacerze Wolności miały możliwość zapozowania do zdjęć. Fotografowie obiecali, że odwiedzą nas w przyszłym roku z wywołanymi zdjęciami i przeprowadzą w bibliotece wykład o tym, gdzie byli i jakie zdjęcia wykonali.