TYDZIEŃ BIBLIOTEK W TYCHNOWACH

Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, której głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie zainteresowania książką szerokich kręgów czytelniczych. Hasło Tygodnia Bibliotek brzmi ”#biblioteka”,a za nim kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia. W naszej bibliotece tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpoczął się miłym akcentem - odwiedzinami małych czytelników z niespodzianką (życzenia, laurki z okazji Dnia Bibliotekarza). Biblioteka, jak co roku, zorganizowała spotkania dla najmłodszych czytelników. Mali czytelniczy wysłuchali bajki kamishibai pt. „Mój przyjaciel Kemushi” , malowali gipsowe figurki motylka oraz bawili się wierszem J.Brzechwy „Rzepka” - zadaniem przedszkolaków było ułożenie wszystkich postaci w odpowiedniej kolejności. Wszystkie grupy wykonały zadanie poprawnie.Na zakończenie spotkania mali goście otrzymali słodkie upominki.